Вже стало доброю традицією наприкінці кожного року проводити районний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016». Як відомо - на ньому освітяни демонструють свою професійність, використовуючи власний багаж знань та досвіду. Ось і минулого тижня на базі Петрівського НВК змагалися педагоги із Новостародубської, Петрівської, Ганнівської, Іскрівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та господарі - вчителі місцевого навчального закладу - в номінаціях: «Англійська мова», «Математика», «Історія». Учасники взяли участь у конкурсних випробовуваннях «Інтернет-ресурс учителя», «Фахова майстерність», провели конкурсні уроки у незнайомому класі, ознайомили присутніх із власним педагогічним досвідом, адаптованими технологіями навчання та авторськими напрацюваннями через призму методичної проблеми у процесі проведення «Майстер-класу».
Перед початком проведення уроків конкурсанти, організатори і члени журі зібралися в класній кімнаті, де методист райвідділу освіти О.П. Лепська подякувала учителям за участь у конкурсі. Ольга Павлівна також відмітила, що було приємно попередньо ознайомитися з представленими блогами конкурсантів. У них відчувається фахова компетентність, що свідчить про уміння раціонально використовувати Інтернет-ресурс за відповідними навчальними програмами. Вона побажала успіху учасникам конкурсу, який в подальшому сприятиме підвищенню професійної майстерності. І ось після дзвінка учителі і члени журі розійшлися по класах, де проходили уроки з названих номінацій.
А уже після їх закінчення конкурсанти, члени журі та представники шкіл знову зібралися у актовому залі. Перед ними виступив голова оргкомітету районного туру, начальник відділу освіти району Григорій Москалець. Він нагадав, що освітяни Петрівщини володіють досить високим рейтингом як на обласному, так і на державному рівнях. «Це дає нам можливість долучитися до втілення в життя програми з реформування освітньої галузі 2015-25 років. З огляду на вагомий інтелектуальний ресурс, маємо шанс успішно здійснити цей процес», - зазначив Григорій Леонідович. Він порадив освітянам ознайомитися зі стратегічною дорожньою картою, де прописані не лише непопулярні аспекти реформи, а і передбачені ризики. Також начальник відділу освіти наголосив, що реформування управлінської вертикалі та освітянської інфраструктури можливо здійснити лише за кілька років. А на виконання другого етапу, який безпосередньо стосується оновлення освітянських програм та їх змісту, знадобиться, щонайменше, десять років, за умови, що в суспільстві існуватиме злагода. В кінцевому результаті це дасть можливість учителю забезпечити школярів таким багажем знань, що сприятиме максимальному розвитку кожної особистості, а значить - і держави в цілому. Недарма сьогодні освітня галузь вважається пріоритетною, адже це одна з важливих складових національної безпеки держави. Іншими словами - освіта є соціальною інвестицією в майбутнє нашої країни.
Далі присутні почули висновок фахового журі. Отож у відповідних номінаціях переможцями стали: «Англійська мова» - О.В. Бочарова, учитель Петрівського НВК; «Математика» - І.В. Гущина, учитель Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів; «Історія» - І.В. Галушко, учитель Петрівського НВК;
Крім того, лауреатами визнані: у номінації «Математика» - О.М. Висоцька, учитель Петрівської ЗШ І-ІІІ ступенів; Л.Г. Дусмурадова, учитель Іскрівської ЗШ І-ІІІ ступенів; А.Л. Капуста, учитель Ганнівської ЗШ І-ІІІ ступенів; у номінації «Історія» - Л.В. Гришаєва, учитель Ганнівської ЗШ І-ІІІ ступенів. Насамкінець учасники художньої самодіяльності Петрівщини подарували освітянам низку чудових пісень.
Сергій АНДРУСЕНКО.
На знімках: учасники районного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»; урок англійської мови веде Ольга Бочарова; вокальний дует у складі Ірини та Дарини Семенків; переможниць районного туру Ольгу Бочарову, Ірину Гущину та Ірину Галушко вітає начальник відділу освіти Григорій Москалець.
Немає коментарів:
Дописати коментар